Evde Serum Hizmeti

Evde serum hizmeti, hastaneye gelemeyen hastalara seçilen uzman personeller aracılığı ile hastalara evlerinde uygulanan bir tedavi yöntemidir. Uzman bir doktor tarafından muayene olmuş hastaya reçete yazılmış ilacın damar içine serum yolu ile ilaçları sağlık personeli tarafından verilmektedir.

Evde Serum Hizmeti Avantajlı Mıdır?

Hastaneye gelemeyecek kadar sağlık sıkıntısı olan hasta bireyler açısından evde bakım ve tedavi oldukça avantajlıdır. Hastane ortamı normal şartlar altında enfeksiyon açısından riskli bir ortamıdır. Onkoloji tedavisi ya da enfeksiyon riskinin sağlığını kötüleştireceği riski olan hastalar için hastane ortamı güvenli değildir. Bu tarz hastalar için en güvenli ortam ev ortamı olmaktadır. Enfeksiyona açık ve riski olan hastalara evde verilen tedavilerde enfeksiyon açısından dikkat edilmelidir. Hasta ve hasta yakınına enfeksiyon açısından eğitim verilmelidir. Evde bakım ve tedavi hizmetleri yürüme yetisi olmayan ya da hareket kısıtlılığı olan hastalar içinde avantajlı bir durumdur.

Evde Serum Tedavisi ile Verilen İlaçlar

Evde takılan serum içine verilen çok sayıda ilaç vardır. Vitaminler, antibiyotikler, aneljezik ilaçlar, sakinleştiriciler, kas gerginliğini azaltan ilaçlardır. Bu ilaçlar seruma konulduktan sonra hastaya yavaş verilmesi gerekmektedir.

Evde Serum Hizmetinden Kimler Faydalanmaktadır?

Evde serum hizmetini hastaneye gidecek sağlık durumu olmayan hastalar, yatalak olup yürüme yetisi olmayan hastalar, kalp hastaları, onkoloji tedavisi gören kanser hastaları ve kronik rahatsızlığı olan hastalar alabilmektedir. Hastalara evlerinde muayene olma imkanı , her türlü tedavi, rehabilitasyon gibi sağlık hizmetleri verilmektedir. Uzman doktor tarafından verilen ilaçlar, ilaç yapma yetkisi olan personel aracılığı ile evde uygun ortam sağlanarak hastaya verilmektedir. Serum hizmeti zaman isteyen bir işlemdir. Bazı ilaçlar bin cc hacimli serumlarda yavaş verilmesi gerekmektedir. Gün boyu süreceğinden evdeki hasta ya da hasta bakıcısına serum hakkında eğitim verilmelidir.

Sizin için...

Evde Serum

Hizmeti...

Evde serum hizmeti için uzman eller Bia sağlıkta. Formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.