Masaj Hizmeti

Masaj uygulaması, masaj konusunda eğitim almış personel ya da fizik tedavi uzmanı tarafından yapılan, vücuttaki kaslarda meydana gelen ağrı ve kramp gibi rahatsızlıkları ortadan kaldırmaya yarayan bir yöntemdir. Hastalara evde verilen bakım hizmetlerinden biri de masaj uygulamasıdır.

 

Masaj uygulaması da bir tedavi yöntemidir. Bu nedenle masaj eğitimi almış kişilerin yapması gerekmektedir. Masaj yapan kişinin yaptığı yanlış bir hareket kas harabiyetine neden olmaktadır. Bilinçsiz yapılan masaj uygulaması kan dolaşımı ve damarsal sıkıntılara neden olmaktadır. Masaj tedavisi el ile yapılabildiği gibi su ve elektrikle çalışan araçlarla da yapılmaktadır.

Masajda Kullanılan Teknikler Nelerdir?

Masajda kullanılan birçok teknik mevcuttur. Bu tekniklerden bazıları şunlardır:

  • Derin doku teknikleri
  • Spor masajı tekniği
  • İsveç masajı
  • Sıcak taş masajı
  • Akubası tekniği
  • Aromaterapi masajı
  • l Sandalye masajı

Evde Masaj Hizmetini Kimler Verir

Masaj uygulamasını yapmak için eğitim almış kişiler evde masaj uygulamasını yapmaktadır. Hastanelerde çalışan fizyotererapist uzmanları hastalara kaslarda olan sağlıksal sıkıntıları ortadan kaldırmak için hizmet vermektedirler.

Evde Masaj Hizmetinden Kimler Yararlanmaktadır?

Hastaneye gidecek sağlık durumu olmayan evde bakım hastaları doktor tavsiyesi ile masaj hizmetinden yararlanmaktadır. Cerrahi operasyon geçirmiş olan hastaların tedavi süreci uzun olmaktadır. Bu tür hastalar uzun süre hareket edemediklerinden dolayı kaslarında güçsüzlük meydana gelmektedir. Kaybettikleri güçlerini tekrar geri kazanmaları için masaj ve rehabilitasyona ihtiyaç duymaktadırlar. Yapılan masaj sayesinde güç kaybına uğrayan kaslara uyarı verilmektedir. Bu uyarılar düzenli hareket ve egzersizlerle desteklenmelidir. Kaslara verilen uyarılar kimi zaman el ile kimi zaman elektrikle çalışan aletlerle verilmektedir. Hastanın masaj uygulamasının yanında beslenmesi de kontrol edilmelidir. Proteinden zengin bir diyet ile kasların güçlendirilmesi sağlanmaktadır. Hasta ve hasta ve yakınlarına masaj sonrası yapması için bazı egzersizlerin ve hareketler in eğitiminin verilmesi gerekmektedir.

Sizin için...

Evde Serum

Hizmeti...

Evde serum hizmeti için uzman eller Bia sağlıkta. Formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.