blank

Evde Fizik Tedavi Nasıl Yapılır?

Diğer branş doktorlarında evde fizik tedavinin avantajlarını görmesi ve tedavide daha iyi sonuç elde etmeleri sonucunda hastalarını evde fizik tedaviye yönlendirmeye başladılar. Her hastalık aynı olmadığı için her hastada aynı semptomu vermez. Bu durumdan dolayı her hastalığın tedavi yöntemi kendine has ve hasta kişiye özel olmalıdır.

 

 

+90 (538) 700 13 74

 

 

Hastalığın değerlendirilmesi, tedavi planı oluşturulması, hastalığa göre kişiye özel tedavi seyrinin belirleyecek en yetkin kişi fizyoterapisttir. Fizyoterapist en az 4 yıl lisans eğitimi almış eğitimli bireylerdir. Bia sağlık hizmetleri olarak 4+2 yıllık lisans ve yüksek lisans eğitimi almış fizyoterapistlerle çalışmaktayız.

 

Evde fizik tedavi hakkında bilgi edinebilmek için fizik tedavinin ne olduğunu bilmemiz gerekir. Fizik tedavi önceden yada sonradan oluşmuş hastalık, sakatlık, tramvatik yada tramvatik olmayan yaralanmalarda, yaşlanmaya bağlı olarak oluşan fiziksel semptomlarda, hareket kısıtlılıklarında, kas kuvvet kaybında, hareketlerin iyileştirilmesinde kullanılan bir tedavi metodudur. Bazı manuel terapi yöntemleri, tıbbi masaj teknikleri, kişiye özel teröpatik egzersizler ve fizik tedavi modalitelerin de kullanılan cihazlar tedavi programını hazırlamak konusunda yol gösterici olur. Bu tedavi programını uzman fizyoterapistler tasarlar ve uygular.

 

Evde Fizik Tedavi Nasıl Yapılır?

 

Bia sağlık olarak kişiye özel değerlendirme ve tedavi metodlarımız bulunmakta olup ek etkili ve en kısa sürede iyileşme durumunu ortaya çıkarmayı amaçlıyoruz.

 

Evde fizik tedavi; kişinin hastaneye gidecek kadar fizikse yetisi bulunmaması durumunda, içinde bulunduğumuz pandemi sürecinde hastanede risk almamak adına, kişinin tedavi saatini belirlemesi konusunda, yolda harcıyacağı zamanı ve gücü tedaviye aktarmak adına, yola harcayacağı masraftan ve yüksek hastane masraflarından ajantajlı duruma geçmek adına evde fizik tedaviyi tercih edebilirsiniz.

 

Evinizde fizyoterapistiniz sadece sizinle ilgilenir ve dolu dolu bir tedavi almış olursunuz. Tedavi sürecinde fizyoterapistiniz tedavi sonuna kadar yanınızda olduğu için aklınıza takılan bütün soruları sorabilir tedavi hakkında her an bilgi alabilrsiniz.

 

Fizyoterapistlerimiz ev ergonominizi düzenleyerek tedaviye katılımınızı artırabilir ve kısa sürede hızlı cevap almanızı sağlayabilir.

 

Evde fizik tedavi’nin hastanede uygulanan tedavi’den farkı nedir? Avantajlımıdır?

 

Evde fizik tedavi hakkında bilgi edindikten sonra artık hastanede uygulanan fizik tedavi yöntemleri ile arasındaki farkları sorgulayabilirsiniz. Evde fizik tedavi hastanede uygulanan fizik tedaviye göre avantajlıdır. Bilimsel çalışmalar bu kanıyı desteklemektedir. Hastanede kullanılan portatif cihazlar evinize taşınabilr ve uygulanabilir.

 

Hastanede uygulanan fizik tedavi sürecinde fizyoterapist aynı anda 3-4 hasta tedavi ederken evde uygulanan fizik tedavide fizyoterapist sadece sizinle ilgilenir bu sayede dolu dolu bir tedavi almış olursunuz.

 

Evde fizik tedavi’nin bir diğer büyük avantajı ise hasta tedaviye katılım için harcayacağı bütün gücünü yine tedavide kullanır. Hastanede görülen fizik tedavide ise hastaneye giderken kullanılan kuvvet yolda harcanır. Fizik tedavi seansı sonunda hasta dinlendirilmelidir. Tedavi sonrasında hastanın eve dönüşü zorluk hatta eziyete dönüşecektir.

 

Evde Fizik Tedavi Nasıl Yapılır?

 

Fizik tedavi programlarından  fayda görebilmeniz için fizik tedavi seanslarınızı aksatmamanız gerekmektedir. Hastane sürecinde yolda harcadığınız enerji sizi yorabilirken, evde fizik tedavide ise fizyoterapistiniz evinize kadar geldiği için bütün enerjinizi tedavide kullanırsınız. Bu durumdan kaynaklı tedaviniz aksamamış olur.

 

Tedavi sürecinde enerjinizi düşüren bütün durumları ortadan kaldırarak evde fizik tedavinin avantajını yaşayabilirsiniz.